ZE ŽIVOTA KOCOURKOVA: Fuj, fuj, jste nemorální, píší pravdoláskaři Vondráčkové

čtvrtek 9. září 2010

Bulvární tisk (a nejen ten) má novou megakauzu, do které se poněkud nešťastně dostal i náš bývalý prezident a vrchní guru "bratrstva Pravdy a lásky". Podrobnosti naleznete například zde.

Nemusím Helenu Vondráčkovou. Bytostně nesympatický je mi její manžel Martin Michal, který se ustavičně kvůli něčemu soudí. Zcela volná je mi ovšem i Marta Kubišová, byť jsem schopen jakžtakž uznat pěvecké kvality obou dam. V podstatě nevím, o co v jejich sporu jde a upřímně řečeno, je mi to úplně jedno, podrobnosti ať si řeší Blesk a Aha! Vím jen, že věc je zcela v kompetenci soudu a to mi stačí.

Co mi ale není zase tak úplně jedno není, je vměšování se do soudních sporů ze strany "osobností" a to ještě takovýmhle emotivně nátlakovým způsobem. Jako by nestačilo, že názor českého bezmozka například na kauzu Jiřího Kajínka formuje nějaký film, a proto máme u nás náhle milion expertů na české soudnictví a kriminalistiku, kteří se k věci vyjadřují na internetových diskuzních fórech stylem "všici policajti jsou hajzlové a všici soudci zkorumpovaný, to přece každej dobře ví pičo". Od teď každý čtenář Blesku ví, na čí straně je pravda a kdo je "hajzl", a to díky Havlovi, Fischerovi, Adamovské a spol.

Vlastně by nás to ani nemělo tolik překvapit, neboť víme, že pravdoláskové bratrstvo má všelijaké výzvy a podobné (pseudo)morální apely v oblibě. Bohužel díky ustavičnému brainwashingu jsou u nás lidé, kteří inkriminovaný dopis podepsali, dodnes bráni jako nositelé jediné pravdy, nejvyšší morální autority a jsou opinion-leadery, což dobře ilustrují výsledky internetových anket, kde se většina lidí vyslovuje, že by dopis podepsala. Zkrátka co říká Havel a herci z Ordinace v růžové zahradě, je u nás automaticky přijímáno za svaté. Proto také bulvární deník píše článek o tom, že "česká elita" podepsala jakýsi dopis. Omlouvám se, ale za "českou elitu" nepovažuji komedianty, kteří se živí tím, že představují životy jiných lidí. Jistě, některých herců a dalších umělců si vážím - ovšem za jejich práci. Nepotřebuji po nich slyšet názory na věci, do kterých jim nic není, tím méně agresivní vměšování se do nich. Respektive proč ne, ale v tomto ohledu jsou jejich názory pro mě stejně relevantní, jako názory prodavaček z Tesca a těch se nikdo neptá.

Abych Havlovi nekřivdil. Média opět udělala "zkratku" a z dopisu, který podepsalo xx signatářů, udělala spor "Havel versus Vondráčková", což k bývalému prezidentovi není příliš spravedlivé. Nemyslím si rovněž, že by byl autorem onoho textu, samozřejmě se můžu mýlit. To ale na mých předchozích slovech nic nemění.

3 Comments:

Anonymní řekl(a)...

Mohli ji to poslat soukrome. Tohle je fraska.

Anonymní řekl(a)...

http://www.nwoo.org/911/

toto je "zajímavější" :-)

template řekl(a)...

Původně jsem chtěl na tu demonstraci jít a vyfotit si pár manifestujících jedinců, ale pak jsem se zalekl, co kdyby náhodou blbost byla nakažlivá...